رابطهٔ جنسی و کرونا: آیا کرونا با رابطه‌‌ٔ جنسی منتقل می‌‌شود؟

امروز در سایت کودک متفاوت در مورد بارداری و مراقبتهای ان خواهیم کرد

آیا کرونا از طریق رابطه‌‌ٔ جنسی منتقل می‌‌شود؟ چطور در دوران کرونا رابطهٔ جنسی داشته باشیم؟ در این مطلب با جواب این پرسش‌ها آشنا شوید.

روابط جنسی در زمان کرونا

آیا رابطهٔ جنسی باعث ابتلا به ویروس کرونا می‌شود؟

هر تماس نزدیکی کمتر از فاصله‌ٔ دو متری با فرد آلوده به ویروس کرونا شما را در معرض ابتلا به کووید-۱۹ قرار می‌دهد. ویروس کرونا از طریق قطرات تنفسی هنگام سرفه، عطسه یا حرف زدن فرد مبتلا به ویروس منتقل می‌شود. این قطرات می‌تواند توسط شخص تنفس شود یا روی بینی و دهان او قرار بگیرد.

تماس با بزاق شخص بیمار از طریق بوسیدن یا هر نوع از رابطهٔ جنسی، شما را در معرض ابتلا به این ویروس قرار می‌‌دهد. همچنین ممکن است قطرات تنفسی فرد مبتلا به کرونا، به پوست و وسایل شخصی او هم سرایت کند و شریک جنسی به ‌واسطهٔ لمس این سطوح و دست زدن به دهان، بینی یا چشمش به ویروس مبتلا خواهد شد. به‌ علاوه، ویروس کووید-۱۹ از طریق تماس با مدفوع هم منتقل می‌‌شود. بنابراین، این احتمال که از طریق رابطه‌ٔ جنسی مقعدی که شما را در معرض مدفوع شخص آلوده قرار می‌دهد به ویروس کرونا دچار شوید هم وجود دارد.

هنوز مدرکی در این مورد ‌که ویروس کرونا از طریق مایع منی یا ترشحات واژن منتقل می‌شود یا خیر وجود ندارد اما این ویروس در منی افرادی که به این بیماری دچار شده یا در حال بهبود بودند، مشاهده شده است. برای اطمینان و تأیید این نکته که آیا ویروس کووید-۱۹ از طریق رابطهٔ جنسی منتقل می‌شود یا خیر به تحقیقات بیشتری نیاز است.

حتما بخوانید:  رژیم لاغری آنلاین منحصر به فرد به همراه پشتیبانی

در مورد روابط جنسی بیشتر بدانید.

در دوران کرونا چطور رابطهٔ جنسی داشته باشید؟

از آنجا ‌که بعضی از افراد مبتلا به کووید-۱۹ بی‌علامت هستند، لازم است در شرایط فعلی فاصلهٔ دو متری بین خود و دیگران را رعایت کنید. این مورد شامل پرهیز از برقراری رابطهٔ جنسی با فردی که با شما زندگی نمی‌‌کند هم خواهد شد. اگر شما یا همسرتان احساس ناخوشی می‌‌کنید یا فکر می‌‌کنید ممکن است به کووید-۱۹ مبتلا شده باشید، تا زمانی‌ که حال هر دو نفرتان خوب نشده است، یکدیگر را نبوسید یا رابطه‌‌ٔ نزدیک برقرار نکنید. به ‌علاوه، اگر شما یا شریکتان به‌ دلیل داشتن بیماری زمینه‌ای درصورت ابتلا به کرونا در معرض خطر بیماری جدی قرار می‌ گیرید، بهتر است فعلاً از برقراری رابطه‌ٔ جنسی بپرهیزید. به‌طورکلی موارد زیر را در مورد برقراری رابطهٔ جنسی در نظر بگیرید:

  • فقط یک شریک جنسی داشته باشید.
  • قبل و بعد از فعالیت جنسی‌تان حمام کنید.
  • از بوسیدن یکدیگر بپرهیزید.
  • از رفتارهای جنسی پرخطر دوری کنید.
  • از رابطهٔ جنسی دهانی و مقعدی بپرهیزید.
  • از کاندوم استفاده کنید.

در مورد بیماری‌های آمیزشی بدانید.

با دوستانتان به اشتراک بگذارید

مقالات مرتبط

بارداری و مراقبتهای آن

منبع:
مادرشو

Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *