رابطه‌ بین وضعیت قرار گیری بدن و کمردرد آن‌طور که فکر می‌کنید نیست

رابطه بین وضعیت بدن و کمردرد آن چیزی نیست که شما فکر می کنید

رابطه بین وضعیت بدن و کمردرد آن چیزی نیست که شما فکر می کنید“درخشش با تو” – برخلاف تصور عمومی، بسیاری از دستورالعمل‌ها برای نشستن، ایستادن یا بلند کردن راحت هیچ ارتباطی با پیشگیری یا کاهش کمردرد ندارند.

کمردرد علت اصلی ناتوانی جسمی در سراسر جهان است. اکثر مردم حداقل یک بار در زندگی خود کمردرد را تجربه می کنند. این درد اغلب در دوران بلوغ ظاهر می شود و بیشتر در بزرگسالان دیده می شود. در 25 درصد افراد مبتلا به کمردرد، این درد می تواند به یک عارضه دائمی تبدیل شود و منجر به ناتوانی و خستگی شود. همچنین می‌تواند بر توانایی فرد برای انجام فعالیت‌های روزانه، فعالیت و کار فیزیکی تأثیر بگذارد. فعالیت هایی مانند نشستن، ایستادن، خم شدن و بلند کردن بدن اغلب باعث تشدید کمردرد می شود.

طبق باور عمومی، وضعیت مناسب بدن برای محافظت از ستون فقرات در برابر آسیب ها و همچنین برای پیشگیری و درمان کمردرد مهم است. وضعیت صحیح اغلب به صورت ایستادن، صاف ایستادن، بلند کردن اجسام با تکنیک اسکات و پشت صاف تعریف می شود.

از سوی دیگر، هشدارهای منظمی در مورد نشستن و ایستادن هنگام خم شدن و بلند کردن اجسام با کمر خمیده یا خمیده وجود دارد. بسیاری از افراد مبتلا به کمردرد یا افراد سالم و حتی پزشکان و کادر درمانی این دیدگاه را قبول دارند. اما به طور شگفت انگیزی، شواهد کمی از رابطه قوی بین وضعیت بدنی خوب و کمردرد وجود دارد. درک فعلی از وضعیت بدن نتیجه موقعیت های اجتماعی و فرضیات بی اساس است.طبق بررسی های سیستماتیک (مطالعاتی که مجموعه ای از تحقیقات در یک زمینه را مورد بررسی قرار می دهد)، توصیه های ارگونومیک به کارگران در مورد وضعیت بلند کردن اجسام، کمر مرتبط با کار دردناک را کاهش نمی دهد. .

نشستن و ایستادن

گروهی از محققان رابطه بین وضعیت ستون فقرات و کمردرد را بررسی کرده اند. آنها با بررسی گروه بزرگی از نوجوانان سعی کردند به این سوال پاسخ دهند: آیا نشستن در حالت خمیده یا ایستادن در وضعیت غیر خنثی (مثلاً خم شدن بیش از حد کمر) با ایجاد کمردرد در آینده مرتبط است؟ آنها شواهد کمی از این تحقیق پیدا کردند.

حتما بخوانید:  شاید قوز کردن با کمردرد ارتباط نداشته باشد!

این نتایج با بررسی های سیستماتیک که تفاوت ثابتی در نشستن یا ایستادن بین جمعیت بزرگسال با و بدون کمردرد پیدا نکردند، مطابقت داشت. افراد تمایل دارند به انواع موقعیت های ستون فقرات عادت کنند و هیچ موقعیتی وجود ندارد که از فرد در برابر کمردرد محافظت کند. افراد می توانند کمردرد را در هر دو حالت ایستاده و خمیده تجربه کنند.

رابطه بین وضعیت بدن و کمردرد آن چیزی نیست که شما فکر می کنید

ما اغلب پوسترهایی از این دست را در محل کار و ادارات می بینیم. با این حال، این استراتژی ها فاقد پشتوانه علمی هستند.

مورد جابجایی اشیا

حتی استراتژی های پذیرفته شده برای وضعیت مناسب و ایمن پشت هنگام بلند کردن اجسام در سراسر جهان فاقد پشتوانه علمی هستند. بررسی‌های سیستماتیک هیچ مدرکی مبنی بر اینکه بلند کردن اجسام با خمیدگی در پشت باعث ایجاد کمردرد می‌شود، پیدا نکرده است.

بر اساس تحقیقات آزمایشگاهی جدید، افراد بدون کمردرد که بیش از پنج سال کار می‌کنند، اغلب اجسام را با کمر خمیده و حالت خمیده بلند می‌کنند. از طرف دیگر، کارگران مبتلا به کمردرد تمایل دارند اشیاء را در حالت چمباتمه بلند کنند و کمر صاف تری داشته باشند. به عبارت دیگر، افراد مبتلا به کمردرد از توصیه های استراتژیک تری در مورد وضعیت بدنی مناسب پیروی می کنند، اما افرادی که مسائل را به روش صحیح مطرح نمی کنند، کمردرد شدیدتری ندارند.

علت درد کجاست؟

هیچ مدرکی وجود ندارد که نشان دهد وضعیت صحیح وضعیت می تواند از کمردرد جلوگیری یا کاهش دهد. افراد شکل و اندازه ستون فقرات متفاوتی دارند و در نتیجه وضعیت بدن بسیار فردی است. حرکت برای سلامت کمر مهم است، بنابراین عادت کردن به موقعیتی که در آن راحت هستید مفیدتر از دنبال کردن کورکورانه یک موقعیت خاص است.

اگرچه کمردرد می تواند بسیار شدید و طاقت فرسا باشد، اما برای اکثر افراد (۹۰ درصد) هیچ ارتباطی با آسیب یا بیماری بافتی قابل تشخیص ندارد. کمردرد می تواند ناشی از رگ به رگ شدن ناشی از بار سنگین یا ناگهانی بر روی کمر باشد، یا می تواند مانند سردرد بد و بدون هیچ علت یا آسیب خاصی رخ دهد.

حتما بخوانید:  علائم بیش فعالی در کودکان، علت و ۹ روش درمان رفتاری

رابطه بین وضعیت بدن و کمردرد آن چیزی نیست که شما فکر می کنید

در حال حاضر هیچ مدرکی مبنی بر اینکه وضعیت صحیح از کمر درد یا آسیب جلوگیری می کند وجود ندارد.

مهمتر از همه، زمانی که سلامتی آنها در خطر است، افراد مستعد ابتلا به کمردرد می شوند. به عنوان مثال می توان به شرایط زیر اشاره کرد:

*احساس تنش
* تجربه خلق و خوی پایین
*خستگی
* کمبود خواب
* فعالیت کم

کمردرد ادامه دارد اگر:

شما خیلی نگران کمردرد خود هستید

اغلب از پشت خود محافظت کنید و از تحرک، فعالیت بدنی، کار و مشارکت اجتماعی خودداری کنید.

درمان کمردرد چیست؟

به طور معمول، در یک تا پنج درصد از افراد، کمردرد می‌تواند ناشی از آسیب‌هایی مانند شکستگی، تومور، عفونت یا فشار دادن اعصاب باشد. در چنین شرایطی باید به پزشک مراجعه کنید. برای اکثر افراد (90%)، کمردرد مستقیماً با حساسیت ساختارهای خلفی مرتبط است و نه با آسیب بافتی قابل تشخیص. در چنین شرایطی، تمرکز بیش از حد بر وضعیت صحیح بدن می تواند حواس پرتی را از سایر اقدامات مفید برای سلامت ستون فقرات منحرف کند. این معیارها عبارتند از:

* حرکت و آرامش بدن
* در فعالیت بدنی منظم مطلوب شرکت کنید
* افزایش اعتماد به نفس، تناسب اندام و قدرت برای فعالیت های معمول روزانه
* عادات خواب سالم و وزن بدن را حفظ کنید
* مراقبت های کلی از سلامت جسمی و روانی

گاهی اوقات برای پیگیری این موارد به یک مربی یا دکتر خوب نیاز دارید.

به طور کلی سعی کنید در وضعیتی بنشینید یا بایستید که برای شما راحت تر است. اگر می‌خواهید چیزی را بلند کنید، شواهد فعلی نشان می‌دهد که می‌توانید آن را به طور طبیعی، حتی با کمر خمیده بلند کنید. اما مطمئن شوید که قدرت کافی برای آن دارید و مراقب سلامت عمومی خود باشید.

رابطه بین وضعیت بدن و کمردرد آن چیزی نیست که شما فکر می کنید

منبع: زومیت

Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *