روانشناسی کودک 9 ساله دختر و پسر

امروز در سایت کودک متفاوت در مورد رشد خلاقیت کودکان صحبت خواهیم کرد

روانشناسی کودک 9 ساله

روانشناسی کودک 9 ساله کاری بسیار سخت است چرا که آنها در دوران نوجوانی ایستاده اند . به طرق مختلف ، هنوز هم میتوانند در مرکز توجه والدین باشند ، اما در حال تبدیل شدن به افراد مستقل و قادر به انجام مسئولیت های خاص با نظارت بزرگسالان هستند . کودکان 9 ساله در مواجهه با نوجوانی با چالش های متعدد فیزیکی و عاطفی مواجه خواهند شد . این می تواند برای  خانواده های مختلف به شدت متفاوت باشد . بلوغ می تواند در سنین 8 تا 12 در دختران و 9 تا 14 برای پسران شروع شود . به عنوان یک والد ، مهم است که در مورد این موضوع با فرزندتان بحث کنید ، مخصوصا اگر تغییرات ( یا عدم تغییرات ) موجب ناراحتی او شود .

تغییرات ظاهری کودک 9 ساله

مسائل مربوط به تصور آنها از بدنشان شروع به رشد میکنند پس مراقب حرف ها و رفتارتان با آنها مخصوصا در مورد ظاهرشان باشید . کودکان 9 ساله کنترل عضلات قوی تر دارند و حرکات نرم تر را شروع میکنند و محدودیت های فیزیکی خود را گسترش میدهند . آنها همچنین به نحوی بهداشت شخصی و مراقبت شخصی خود را مدیریت میکنند ، در نتیجه مستقل تر از سایر سنین هستند . با توجه به روانشناسی کودک 9 ساله صحبت در مورد بلوغ در این محدوده سنی مناسب است . صحبت کردن به طور آشکار در مورد آنچه فرزند شما از بلوغش انتظار دارد و یا نمیداند امری بسیار مفید و ضروری است .

دختر و پسر

نکات روانشناسی کودک 9 ساله

نکات روانشناسی کودک 9 ساله  ابعاد بسیاری دارد در 9 سالگی کودکان توانایی برخورد با اختلافات را دارند . استقلال رو به رشد آنها منجر به دستیابی به روابط مستقل از خانواده آنها ، از جمله خوابیدن در خانه های دوستان میشود  بسیاری از نه ساله ها تمایل زیادی به عضویت در یک گروه دارند و جای خود را در نظام اجتماعی مدرسه ایجاد میکنند . در نتیجه ، بسیاری از کودکان به دلیل فشارهای مدرسه ، آسیب پذیر میشوند ، زیرا آنها می خواهند گروه همکلاسان خود  را تحت تأثیر قرار دهند . در حالی که اکثر آنها خواهان گسترش محافل اجتماعی خود هستند ، اگر هنوز هم احساس ناامنی کنند ، به خانواده شان پناه میبرند . در 9 سالگی همچنین کودکان هنوز هم به شدت تحت تاثیر والدین خود قرار دارند .

کنجکاوی کودک 9 ساله

با توجه به روانشناسی کودک 9 ساله اکثر 9 ساله ها از آزادی و استقلال رو به رشد بهره مند میشوند اما هنوز هم در والدین خود اطمینان احساسی را دنبال میکنند . کودکان 9 ساله ممکن است خجالت بکشند و ممکن است یک دقیقه ناراحت شوند و بعد از آن ناگهان خود را دریابند و  خوب عمل کنند . از نکات روانشناسی کودک 9 ساله اینست که کودکان 9 ساله بیشتر از خطرات و بلایای دنیای واقعی آگاه هستند . فرزند شما ممکن است سوالاتی در مورد داستانهایی که در اخبار و چیزهایی که در جامعه اتفاق می افتد ، بپرسد . اطلاعات مربوط به سن مناسب او را به او ارائه دهید از دیگر نکات روانشناسی کودک 9 ساله اینست که او مفهوم همدردی را میفهمد در این سن به کودکان خود کمک کردن به همنوعان در شرایط سخت را آموزش دهید .

حتما بخوانید:  ویژگی های روانشناسی فرزند اول چیست ؟

روانشناسی کودک 9 ساله

مشاوره و روانشناسی کودک 9 ساله

مشاوره و روانشناسی کودک 9 ساله مبحثی بسیار مهم است  چرا که مهارت های اجتماعی در 9 سالگی بسیار مهم اند ، زیرا روابط دوستانه اهمیت بیشتری پیدا میکند . فرزند شما باید در حال توسعه توانایی دیدن این دوستی ها در سطوح مختلف باشد . او همچنین ممکن است شروع به درک اینکه چگونه فشار همسالان میتواند بر سلامت عاطفی او تاثیر منفی بگذارد کند . دنیای اجتماعی کودکان 9 ساله در راه هایی که قبلا نامعلوم بود قرار میگیرد . بسیاری از تلفن های همراه این درهای نامرئی به دنیای بزرگتر اجتماعی را باز میکنند . با توجه به روانشناسی کودک 9 ساله این عصر فرصت بزرگی است تا کودک شما از آگاهی اجتماعی رو به رشد بهره مند شود .

روانشناسی کودکان 9 ساله لجباز

پروژه های خدمات اجتماعی میتوانند از نظر مبحث مشاوره و روانشناسی کودک 9 ساله راه های خوبی برای کمک به بچه ها باشند که بتوانند به جامعه کمک کنند . در مدرسه ، کودکان 9 ساله به خوبی در گروه ها کار می کنند و برای کار بر روی یک پروژه یا فعالیت همکاری میکنند. آنها میخواهند در یک موضوع یا بخش خاصی از برنامه درسی کار کنند تا اینکه ماهر شوند . کسانی که به خوبی عمل میکنند ممکن است شروع به رشد کنند در حالی که کودکان با گیرایی کمتر به مشکل بر میخورند . ریاضیات در کلاس چهارم بسیار پیچیده تر می شود . بچه های نه ساله با ضرب کردن و تقسیم رقم های مختلف روبرو میشوند و درباره ی هندسه یاد میگیرند آنها همچنین یاد میگیرند بر مشکلات کلمه ای که نیاز به تفکر تحلیلی و منطقی دارند ، کار کنند . روانشناسی کودک 9 ساله لجباز

روانشناسی کودک 9 ساله لجباز هم به طبع نیازمند توجه بسیار است . لجبازی میتواند یک مشخصه باشد که کودک شما از ابتدای تولد نشان میدهد . شما می توانید از این واقعیت که والدین زیادی در وضعیت شما هستند مطلع باشید و بدانید که تنها نیستید . شیوه برخورد با فرزند لجباز شما اکنون که او در آستانه نوجوانی است بسیار سخت تر از خردسالی است . با توجه به نکات روانشناسی کودک 9 ساله مهم است که بدانیم که استبداد بخشی از شخصیت برخی از کودکان است ، در حالی که دیگران ، راه خود را برای برانگیختن مرزها و بیان اراده خود دارند .

حتما بخوانید:  راههاي افزايش عزت نفس در کودکان

تفکر درکودکان 9 ساله

بنابراین ، برای آموزش دادن به فرزندان خود راه های مختلفی که در آن آنها میتوانند از استرس دور و به ابراز احساسات خود نزدیک شوند را امتحان کنید . برای مقابله با کودک لجباز ابتدا باید فهمید که چرا کودک اینطور است و این اعمال او به چه معناست . این لجبازی میتواند ژنتیکی باشد و همچنین میتواند رفتار به دست آمده از مشاهده دیگران باشد ، اما این رفتار را میتوان به رفتاری بسیار خوب و نرمال تبدیل کرد باید بدانید این امر نیازمند صبر و آرامش بسیار است و این مهمترین بخش روانشناسی کودک 9 ساله لجباز است .

دختر و پسر

روانشناسی کودک 9 ساله نافرمان

روانشناسی کودک 9 ساله نافرمان میتواند امری بسیار مهم در مبحث روانشناسی کودک باشد . با توجه به مشاوره و روانشناسی کودک 9 ساله  در اینجا چند روش برای رسیدگی به یک کودک نافرمان وجود دارد :

 

  • اظهار نظر یک طرفه نکنید : کودکان مستبد و نافرمان همیشه آمادگی خود را برای مقابله با استدلال های شما دارند . بنابراین در عوض ، گوش شنوا را به آنچه فرزند شما میگوید قرض بدهید .

 

  • با فرزندتان اتصال ایجاد کنید : فرزندتان را مجبور نکنید کاری انجام دهد که نمیخواهد . این دقیقا آنها را مجذوب میکند تا آن کار را انجام ندهند .

 

  • ارائه برخی از گزینه ها : سعی کنید به کودک خود قدرت انتخاب بدهید تا او بتواند از بین گزینه های شما بهترین گزینه را انتخاب کند .

 

  • حفظ صلح در خانه : اطمینان حاصل کنید که خانه شما جایی است که کودک شما همیشه در آن شاد ، راحت و ایمن است . با توجه به روانشناسی کودک 9 ساله این مهمترین قسمت زندگی کودک است .

حرف آخر

با توجه به روانشناسی کودک 9 ساله نافرمان از آنجا که کودک 9 ساله شما در آستانه نوجوانیست باید بدانید که او اکنون بیشتر از گذشته نافرمان و لجباز میشود . باید بدانید که گاها میتوانید به او اعتماد کنید و درباره مسائل از او نظر خواهی کنید در این امور سرکوب کودک بسیار اشتباه و غلط می باشد و باعث میشود کودک روحیه جنگجو پیدا کند اگر مطالب فوق موثر واقع نشود حتما به مرکز مشاوره خانواده و روانشناسی یا مشاوره روانشناسی مراجعه کنید .

خدمات مرکز مشاوره خانواده و روانشناسی آویژه

لطفا برای کسب اطلاعات بیشتر سایر مقالات متخصصان مرکز مشاوره آویژه را مطالعه نمایید .

در این راستا مرکز مشاوره خانواده و روانشناسی آویژه خدمات متنوعی را در زمینه روانشناسی کودک به شما هم میهنان عزیز ارائه میدهد .

منبع:  9-Year-Old Child Development Milestones 

براي مشاوره در زمينه  روانشناسی کودک 9 ساله دختر و پسر

از مشاورين مشاوره خانواده و روانشناسي آويژه
از سراسر کشور

با 09353000102 تماس بگيريد

همه روزه از ساعت 8 صبح تا 1:00 شب 

حتي ايام تعطيل

 

منبع :
مرکز مشاوره آویژه

Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *