موارد دیگری غیر از پیشگیری از بارداری برای کنترل بارداری

در حالی که استفاده اولیه از قرص های ضد بارداری برای جلوگیری از بارداری ناخواسته است، مزایای بیشتری در ارتباط با استفاده منظم وجود دارد.

پزشک متخصص زنان ممکن است در مورد فواید هورمونی قرص‌های ضدبارداری، از جمله کاهش درد و منظم‌تر کردن قاعدگی، پاکسازی پوست مشکل‌دار و پیشگیری از برخی سرطان‌ها با شما صحبت کند. در زیر در مورد برخی از مزایای بی شمار قرص های ضد بارداری فراتر از پیشگیری از بارداری اطلاعات بیشتری کسب کنید.

کاهش گرفتگی ماهیانه و PMS

پیشگیری از بارداری بیشتر از پیشگیری از بارداری استفاده می شود

بسیاری از زنان دارای اختلالات غیر طبیعی هستند سیکل های قاعدگی که می تواند در فعالیت های روزانه، از جمله پریودهای پراکنده یا از دست رفته، قاعدگی های سنگین و طولانی مدت، و علائم سندرم پیش از قاعدگی (PMS) مانند کرامپ های شدید اختلال ایجاد کند.

ترکیب قرص ضد بارداری حاوی هر دو استروژن و پروژسترون است که می تواند به تنظیم زمان پریود شدن و طول دوره قاعدگی شما کمک کند. استفاده از این قرص همچنین می تواند به کاهش گرفتگی دردناک و سایر علائم PMS مانند نوسانات شدید خلق و خو، افسردگی، هوس غذایی و نفخ کمک کند.

آیا فکر می کنید مشکل سیکل قاعدگی دارید؟ کلیک اینجا برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد انواع مشکلات چرخه قاعدگی و اینکه چگونه می توانید برای یافتن درمان مناسب کمک بگیرید.

کم خونی را کاهش دهید

اگر زنی پریودهای سنگین را تجربه کند، در معرض خطر کم خونی فقر آهن است. قرص‌های ضدبارداری با توقف تخمک‌گذاری و نازک‌تر کردن دیواره رحم، این خطر را به حداقل می‌رسانند و در نتیجه پریودهای سبک‌تر و کوتاه‌تر می‌شوند. پریود سبک تر به معنای از دست دادن خون کمتر است که به جلوگیری از خستگی ناشی از کم خونی، انرژی کم و ریزش مو کمک می کند.

آیا شما کم خون هستید؟ بیاموزید که چگونه می توانید غذاهای غنی از آهن را به رژیم غذایی خود اضافه کنید اینجا.

بهبود علائم اندومتریوز

اندومتریوز وضعیتی است که در آن بافتی شبیه اندومتر (پوشش رحم) در خارج از رحم، از جمله روی تخمدان ها، روده و مثانه ایجاد می شود. این بافت اضافی می تواند باعث تورم، التهاب و زخم شود. اندومتریوز یک بیماری دردناک و ناتوان کننده است که باعث علائم مزمن مانند درد شدید قاعدگی، لگن، مقاربت و مشکلات گوارشی می شود.

حتما بخوانید:  ۱۰ طرح جذاب نقاشی کودکانه حیوانات +آموزش ترسیم گام به گام

با جلوگیری از تخمک گذاری، قرص های ضد بارداری می توانند به زنان مبتلا به اندومتریوز کمک کنند تا تجمع رحم، ریزش و رشد و گسترش بافت رحم را کاهش دهند. اگرچه آندومتریوز را درمان نمی کند، اما می تواند به کاهش شدت علائم کمک کند.

آیا فکر نمی کنید کنترل بارداری هورمونی برای شما مناسب است؟ ما را کاوش کنید راهنمای پیشگیری از بارداری برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد گزینه های کنترل بارداری غیر هورمونی.

بهبود پوست و کاهش آکنهپیشگیری از بارداری می تواند آکنه را کاهش دهد

قرص‌های ضدبارداری و سایر داروهای ضد بارداری می‌توانند به پاکسازی پوست و جلوگیری از جوش‌های آینده کمک کنند، زیرا میزان هورمون‌های مردانه مانند تستوسترون را که از تخمدان‌ها ساخته می‌شوند، کاهش می‌دهند. کاهش تستوسترون، به نوبه خود، سطح آندروژن را کاهش می دهد، که به تعادل هورمون های شما و آرام کردن هرگونه التهاب پوستی مرتبط با هورمون کمک می کند.

آیا می خواهید در مورد چرایی و چگونگی تأثیر هورمون های زنانه بر سلامت زنان بیشتر بدانید؟ کلیک اینجا!

امروز یک قرار ملاقات بگذارید!

کمک به میگرن های دردناک ماهانه

چیزهای زیادی می توانند باعث میگرن شوند، از جمله هورمون ها. یک زن ممکن است متوجه شود که اغلب دچار این مشکل می شود هورمونی سردرد درست قبل یا در طول دوره قاعدگی، که می تواند ناشی از کاهش سطح استروژن باشد. پزشک OB-GYN شما ممکن است برای ثابت نگه داشتن سطح استروژن در طول چرخه قاعدگی و کمک به جلوگیری از سردردهای هورمونی ناخواسته، داروهای ضد بارداری تجویز کند.

مهم است که در مورد سابقه میگرن خود با پزشک متخصص زنان و زایمان صحبت کنید، زیرا برخی از داروهای ضد بارداری برای انواع خاصی از میگرن منع مصرف دارند.

می تواند برخی از محافظت از سرطان را ارائه دهد

مصرف قرص های ضد بارداری می تواند خطر ابتلا به سرطان تخمدان و آندومتر را کاهش دهد. طبق یک مطالعه در مجله بهترین عملکرد و تحقیقات بالینی زنان و زایمان، احتمال ابتلا به سرطان تخمدان در زنانی که قرص های ضدبارداری مصرف کرده اند 30 تا 50 درصد نسبت به زنانی که هرگز قرص مصرف نکرده اند کاهش می یابد. احتمال سرطان آندومتر نیز حدود 30 درصد کاهش می یابد.

هر چه مدت زمان طولانی تری یک زن تحت کنترل بارداری باشد، احتمال ابتلای او به این سرطان ها کمتر می شود و این کاهش خطر تا سال ها پس از قطع قرص ادامه می یابد.

یک رویکرد پیشگیرانه برای سلامتی شما ضروری است. در مورد چگونگی بیشتر بدانید غربالگری سرطان دهانه رحم و معاینات سینه می تواند به شما کمک کند یک قدم جلوتر بمانید. قراری تعیین کنید امروز!

کمک به سندرم تخمدان پلی کیستیک

موارد استفاده برای پیشگیری از بارداری علاوه بر پیشگیری از بارداریسندرم تخمدان پلی کیستیک (PCOS) یک اختلال هورمونی است که در آن تخمدان‌ها مقادیر بیشتری تستوسترون تولید می‌کنند، یک هورمون مردانه که معمولاً در زنان به مقدار کم وجود دارد.

تستوسترون اضافی موجود در زنان مبتلا به PCOS می‌تواند منجر به سطوح بالاتر آندروژن شود که می‌تواند باعث قاعدگی نامنظم، آکنه، ریزش مو و رشد موهای ناخواسته مردانه شود که به شدت بر سلامت روان و رفاه عاطفی زنان تأثیر می‌گذارد. کنترل بارداری هورمونی می تواند به تنظیم قاعدگی کمک کند و با کاهش تستوسترون از این عوارض جانبی فیزیکی ناخواسته جلوگیری کند.

درس علائم قبل از یائسگی

سطح استروژن یک زن شروع به کاهش می کند قبل از یائسگی. در حالی که کنترل هورمونی بارداری معمولاً با زنان در سنین باروری مرتبط است، مصرف پیشگیری از بارداری در دوران یائسگی می‌تواند با کاهش بسیاری از علائم مرتبط مانند گرگرفتگی، تعریق شبانه و خونریزی نامنظم، این انتقال را آسان‌تر کند.

بیاموزید که چگونه درمان جایگزینی هورمون می تواند به شما کمک کند که به آرامی یائسگی را طی کنید. (لینک به صفحه HRT).

در مورد گزینه های کنترل بارداری با پزشک متخصص زنان مورلند خود صحبت کنید

صحبت با ارائه دهنده OB-GYN مورلند می تواند به شما در درک مزایای بسیار خوبی که کنترل بارداری می تواند فراتر از پیشگیری از بارداری ارائه دهد کمک کند. اگر مشکلات قاعدگی را تجربه می کنید، کنترل هورمونی بارداری می تواند کمک کند.

تیم ما از ارائه دهندگان دلسوز اینجاست تا گوش کند و به هر کدام پاسخ دهد سوالات شما دارید، و ما برای ایجاد یک برنامه درمانی که به بهترین وجه با نیازهای شما مطابقت دارد، با شما کار خواهیم کرد. امیدواریم با ما تماس بگیرید امروز برای تعیین قرار ملاقات و مراجعه به تیم متخصص ما به عنوان یک منبع قابل اعتماد برای اطلاعات.
Source link

Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *