اسباب بازی هایی که بچه ها را به بازی مستقل ترغیب می کند

وادار کردن بچه ها به بازی مستقل می تواند مشکل باشد. توجه کوتاه و میل به توجه – رفتارهای کاملاً عادی – می تواند بچه ها را برای سرگرمی به والدین نگاه کند. با این حال، اسباب‌بازی‌های مناسب می‌توانند به بچه‌ها در هر سنی انگیزه دهند تا خودشان به کاوش، یادگیری و بازی بپردازند.

بازی مستقل چیزی است که همه بچه ها باید یاد بگیرند. آموزش و تشویق بازی مستقل برای ایجاد این مهارت ها ضروری است.

اسباب‌بازی‌هایی که در زیر توصیه می‌شوند، عمدتاً برای کودکان پیش‌دبستانی و دبستانی مناسب هستند. توجه داشته باشید که همه اسباب بازی ها برای هر سنی مناسب نیستند و کودکان خردسال نسبت به بچه های بزرگتر به نظارت مستقیم بیشتری نیاز دارند. بنابراین، اگر می‌خواهید کودکتان بدون چشمان مراقب شما بازی کند، مطمئن شوید که هر وسیله‌ای که استفاده می‌کند برای استفاده بدون نظارت بی‌خطر است.

به عنوان مثال، اسباب‌بازی‌های کوچک، مانند لگو یا هر چیزی که کودک یا کودک نوپا می‌تواند در دهان خود بگذارد، خطر خفگی را برای کودکان زیر 3 سال ایجاد می‌کند. به طور مستقل استفاده کنید، حتی اگر در اتاق هستید.

اسباب‌بازی‌هایی که بازی مستقل را تقویت می‌کنند – و به بچه‌ها کمک می‌کنند دامنه توجه خود را افزایش دهند – کلیدی هستند.  جای تعجب نیست که اسباب‌بازی‌هایی که بچه‌ها را تشویق می‌کنند از تخیل خود استفاده کنند، به آنها کمک می‌کند مهارت‌های حرکتی ظریف و درشت خود را توسعه دهند، و باعث می‌شوند فکر کنند همان‌هایی هستند که آنها را در حین کار یا انجام کارهای دیگر در خانه مشغول نگه می‌دارند .

قطارها

قطارها هم قوه تخیل و هم استعداد مهندسی را برمی انگیزند. آنها می توانند ساعت ها بچه ها را درگیر بازی های فکری، فیزیکی و تخیلی کنند . بچه‌ها می‌توانند قطار اسباب‌بازی را دستکاری کنند، در حالی که داستانی را می‌چرخانند تا با حرکات حرکت کنند و به ساخت طرح‌بندی مسیر قطار فکر می‌کنند.

هنگام انتخاب یک نام تجاری، به خاطر داشته باشید که احتمالاً به هر مجموعه قطاری که برای شروع انتخاب می کنید، اضافه می کنید. اکثر مجموعه‌های قطار برای کودکان ۳ سال به بالا مناسب هستند.

مجموعه های لگو

مجموعه های لگو و موارد مشابه سرمایه گذاری خوبی هستند. لگو نوعی اسباب‌بازی است که سیناپس‌ها را شلیک می‌کند و دست‌ها را مشغول نگه می‌دارد. انواع بی پایانی از مجموعه های لگو وجود دارد و با هر آجر امکانات بی پایانی برای خلاقیت وجود دارد.

حتما بخوانید:  نقاشی با نخ

مجموعه های لگو برای کودکان 18 ماهه به بالا موجود است. بسیاری از ست ها دارای قطعات کوچک هستند، بنابراین در هنگام خرید احتیاط کنید و سن توصیه شده روی جعبه را رعایت کنید. فراتر از خطر خفگی، ست های مخصوص بچه های بزرگتر به احتمال زیاد باعث ناامیدی برای بچه های کوچکتر می شود.

گزینه های زیادی برای سازندگان جوان وجود دارد. اسباب‌بازی‌های ساختن الهام‌بخش بازی‌های رو به پایین و دستی هستند. آنها خلاقیت را شعله ور می کنند، زیرا بچه ها می توانند آنچه را که در چشمانشان است گرفته و در واقع آن را بسازند.

مجموعه بازی، خانه عروسک، و مجسمه

باز هم، همه چیز در مورد تخیل است. مجموعه‌های بازی (مانند شهرهای مینیاتوری، قلعه‌ها و ایستگاه‌های آتش‌نشانی)، خانه‌های عروسکی، و مجسمه‌های دیگر (مانند سربازان اسباب‌بازی، حیوانات پلاستیکی یا ابرقهرمانان، هواپیماهای کوچک یا ماشین‌های جعبه کبریت)، به بچه‌ها اجازه می‌دهند تا فانتزی‌ها را بچرخانند و سپس اشیا را برای بازی دستکاری کنند. آنها را بیرون این اسباب‌بازی‌های کوچک به‌خوبی در دست‌های هم اندازه کودک قرار می‌گیرند، که آن‌ها را برای کمک به رشد مهارت‌های حرکتی خوب کودکان عالی می‌کند. فقط مطمئن شوید که وسایل به اندازه کافی بزرگ هستند که خطر خفگی را برای کودکان خردسال زیر 3 سال ایجاد نکنند .

این وسایل بازی را می‌توان با قطارها و بلوک‌ها یا تقریباً هر چیزی که بچه‌ها در خانه پیدا می‌کنند ادغام کرد تا آنها را به مکان‌هایی ببرند که هیچ‌کس تصورش را نمی‌کرد – البته به جز فرزند شما.

لباس تا لباس

با مجموعه های بازی و مجسمه های کوچک، بچه ها از دستان خود برای دستکاری دنیای خیالی مینیاتوری استفاده می کنند. با این حال، با لباس‌های زیبا و ست‌های بازی بزرگ‌تر (مانند سرویس‌های آشپزخانه و میز کار)، بچه‌ها می‌توانند تمام بدن خود را در خیالات خود قرار دهند. لباس‌ها و لوازم جانبی لباس‌ها و لوازم جانبی را با مهارت‌های حرکتی متفاوتی نسبت به اشیاء دستی تنظیم می‌کنند – به علاوه آنها به بچه‌های کوچک کمک می‌کنند لباس پوشیدن را یاد بگیرند.

 

پازل، بازی فکری، و بازی برای یک

نکته مهم در مورد این اسباب بازی های مغزساز این است که به کودکان کمک می کنند تا دامنه توجه خود را افزایش دهند. حل یک مشکل – چه یک کودک نوپا با یک پازل تخته یا یک نوجوان با مکعب روبیک – در پایان یک پاداش ویژه دارد. در حالی که بازی های رایانه ای می توانند این کار را نیز انجام دهند، یک چالش دنیای واقعی یک عنصر فیزیکی را به سرگرمی اضافه می کند. 4 دوباره، توصیه های سن را دنبال کنید. این فعالیت باید برای کودک شما ایمن باشد، اما در عین حال به اندازه کافی آسان برای لذت بردن از آن و به اندازه کافی چالش برانگیز باشد که پاداش دهنده باشد. 3

 

حتما بخوانید:  نقاشی کودکانه: آموزش کامل با 20 ویدیوی رایگان و 40 نکته

کیت های هنر و صنایع دستی

بچه ها به طور طبیعی خلاق هستند. برخی این را از طریق مصالح ساختمانی بیان می کنند. برخی آن را از طریق خیالات بیان می کنند. و برخی آن را از طریق هنر بیان می کنند . اما هنر می‌تواند کثیف باشد و بچه‌ها می‌توانند برای راه‌اندازی و تمیز کردن به کمک نیاز داشته باشند، که به معنای زمان بیشتری برای شماست. 4

والدینی که در خانه کار می کنند (و والدینی که به دنبال انجام برخی کارها هستند) می خواهند پروژه های هنری را با دقت انتخاب کنند و فضایی برای آنها ایجاد کنند. کیت های هنری و صنایع دستی از این جهت مفید هستند که همه چیزهایی را که باید همراه با دستورالعمل ها بسته بندی کنید، دارند. وسایلی مانند خمیر بازی، مداد رنگی، خودکار و کتاب های رنگ آمیزی می توانند توسط کودکان پیش دبستانی استفاده شوند.

 

تبلت های کامپیوتری کودکان

اشتباه نیست که این یکی از اسباب‌بازی‌های ضروری در لیست است. به همان اندازه که غوطه ور شدن بچه ها در فعالیت های واقعی و عملی بسیار عالی است، فناوری همیشه بخشی از دنیای آنها خواهد بود – و این یک راه آسان برای مشغول نگه داشتن آنها است. کارهای زیادی وجود دارد که آنها می توانند برای مشغول ماندن در رایانه لوحی انجام دهند. برنامه هایی وجود دارند که آموزشی ، خلاقانه و از نظر فکری محرک هستند. بازی ها، پازل ها و پروژه های هنری وجود دارد.

با این حال، توصیه می‌شود که تبلت‌ها و دیگر صفحه‌های نمایش تنها یکی از راه‌های سرگرم‌کردن فرزندانتان باشند. حتماً کنترل‌های والدین را تنظیم کنید تا مطمئن شوید فرزندتان فقط می‌تواند به مواد مناسب دسترسی داشته باشد و از دستگاه برای مدت زمانی که فکر می‌کنید مناسب است استفاده کند. 5 توجه داشته باشید که قرار دادن آن‌ها در مقابل صفحه‌نمایش برای ساعت‌ها در یک زمان – مهم نیست که چقدر کارهای مربوط به آن صفحه وجود دارد – ممکن است دامنه توجه آنها را در موقعیت‌های دیگر کاهش دهد. 6

 

 

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *